TE-CH
Produkty (naciśnij przycisk '+' poniżej, aby filtrować listę):

Wybierając kolejne parametry kliknij "zastosuj filtr" na dole dzięki czemu zawęzisz wyniki wyszukiwania. Wybierając zbyt dużą ilość filtrów na raz wykluczysz część produktów - w tej sytuacji cofnij ostatnie wybory.

Postać środka
Zapach-intensywność
Posiadane certyfikaty
Zastosowanie - mycie podłóg maszynowe
Zastosowanie - mycie podłóg ręczne
Zastosowanie - powłoki polimerowe - powłoka ochronna do podłóg
Zastosowanie - powłoki polimerowe - mycie powłok, antypoślizgowość
Zastosowanie - powłoki polimerowe - usuwanie powłok
Cena
  • od
    do

Zabezpieczanie podłóg powłoką polimerową jest procesem bardzo popularnym, niedrogim i efektywnym.

Aby zabezpieczyć posadzkę powłoką polimerową , należy ją najpierw doczyścić, co jest bardzo ważnym elementem całego procesu. Nakładanie powłoki przypomina lakierowanie powierzchni (przy czym jest to proces łatwo odwracalny), a zatem zabezpieczenie brudnej powierzchni nie tylko mija się z celem - zabrudzenie zostanie po prostu utrwalone pod przezroczystą powierzchnią polimeru.

Powłoki polimerowe można nanosić na wszelkiego typu posadzki: płytki, kamień, beton, wykładziny PCV , tarket , linoleum. Polimeryzacja nie jest zalecana jedynie w przypadku paneli i podłóg drewnianych, choć i tego rodzaju praktyki można spotkać. W przypadku obiektów o dużym natężeniu ruchu powłoki polimerowe są wręcz wskazanym rozwiązaniem przedłużającym żywotność posadzki z jednej, oraz ułatwiającym utrzymanie jej w czystości z drugiej strony.

Zużyte warstwy polimeru należy usuwać przy pomocy dedykowanym płynów - striperów dostępnych poniżej, a z kolei bieżącą pielęgnację posadzek dobrze jest wykonywać z użyciem płynów myjących zawierających w swoim składzie związki polimerowe przedłużające żywotność naniesionej powłoki.

Nakładanie powłoki polimerowej można przeprowadzić za pomocą czystego, płaskiego mopa, nakładając 2-3 warstwy, zachowując ok godzinne odstępy pomiędzy nałożeniem kolejnej warstwy - do czasu wyschnięcia poprzedniej warstwy. Najlepsze efekty uzyskuje się nakładając powłoki naprzemiennie - prostopadle/ ukośnie, w stosunku do poprzedniej warstwy, aby uzyskać równomierne rozprowadzenie emulsji. Dodatkowo jeśli jest taka możliwość, należy przeprowadzić polerowanie powierzchni, co przedłuża żywotność naniesionej powłoki (nie jest to warunek konieczny do położenia polimeru).

Powłoki ochronne do podłóg