TE-CH
Menu
Darmowa dostawa od 89 zł
Kup więcej i nie płać za wysyłkę!
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 89,00 zł.
Produkty (naciśnij przycisk '+' poniżej, aby filtrować listę):

Wybierając kolejne parametry kliknij "zastosuj filtr" na dole dzięki czemu zawęzisz wyniki wyszukiwania. Wybierając zbyt dużą ilość filtrów na raz wykluczysz część produktów - w tej sytuacji cofnij ostatnie wybory.

Koszulka - średnica
Koszulka - materiał
Wysyłka w
Cena
  • od
    do

TULEJA TWORZYWOWA Ø13 DO MOCOWANIA TERMO- I HYDROIZOLACJI DACHÓW PŁASKICH – LINO 13

Tuleja tworzywowa LINO 13 w połączeniu z wkrętem samowiercącym typu WSR, WSR-T-4,8xL lub samogwintującym typu WDB, WDB-T-4,8xL/WBSW-6,3xL służy do mocowania termo- i hydroizolacji dachów płaskich w systemie teleskopowym.

Tuleja wykonana jest z najwyższej jakości poliamidu. Teleskopowe zamocowanie pozwala na uniknięcie przebicia hydroizolacji, a specjalne wypustki wewnątrz tulei, zapobiegają wypadaniu wkręta.

Zalecana do materiałów termoizolacyjnych:

- styropian
- wełna
- piana PIR
- piana PUR

Rodzaje podłoży do których może być instalowana tuleja LINO 13 wg ETAG 006:

• stalowe blachy profilowe o gr. 0,50-1,25 mm

• beton C12/15, beton C20/25, płyta betonowa cienkościenna •

drewno C24, płyta OSB, sklejka

Łączniki posiadają Europejską Ocenę Techniczną: ETA-15/0578

Klimas lino13 tuleja tworzywowa ø13 do mocowania termo/hydroizolacji dachów płaskich nylon

 
 SPOSÓB MONTAŻU
 
1. Przed rozpoczęciem montażu należy rozpoznać podłoże (blacha, beton, drewno) oraz jego grubość i dobrać łączniki do niego przeznaczone. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiedni dobór łącznika w przypadku renowacji dachów płaskich na podłożu betonowym (w szczególnych przypadkach należy przeprowadzić próby na wyrywanie łącznika z podłoża)
 
2. Należy rozpoznać grubość termoizolacji i jej rodzaj (wełna mineralna, styropian, pianka PIR, pianka PUR, styropapa)
 
3. Należy rozpoznać rodzaj materiału hydroizolacyjnego i jego szerokości (1,0; 1,5; 2,0; 2,5 mb.)
 
4. Na podstawie pkt. 1-3 należy dobrać właściwą długość tulei tworzywowej – krótszą min. o 15 mm od grubości termoizolacji
 
5. Długość robocza tulei tworzywowej ze względu na połączenie teleskopowe wkręta wynosi: Ltulei-15 mm
 
6. Należy dobrać odpowiednią długość wkręta do podłoża, tak aby jego efektywna głębokość zakotwienia była zgodna z Europejską Oceną Techniczną oraz Kartą Techniczną dedykowaną dla tego produktu
 
7. Zaleca się zachować odległość kołnierza dociskowego tulei lub podkładek typu KD min. 10 mm od krawędzi hydroizolacji (na zakładzie, dla podkładek owalnych równolegle dłuższym bokiem do krawędzi hydroizolacji)
 
8. Po skompletowaniu tulei tworzywowej z odpowiednim wkrętem należy wkręcić łącznik w podłoże przy pomocy dedykowanych końcówek montażowych
 
9. Łącznik dachowy powinien po montażu utrzymywać skuteczny docisk hydroizolacji i termoizolacji, a kołnierz dociskowy tulei tworzywowej nie powinien pozwalać na obrót wokół osi łącznika stalowego
 
10. Ilość łączników na m2 powinna zostać określona w projekcie technicznym obiektu – projekt powinien zawierać podział dachu płaskiego na poszczególne strefy wiatrowe (narożna, brzegowa zewnętrzna, brzegowa wewnętrzna, środkowa)
 
Tabela rozmiarów
 

Jeśli nie widzisz tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami. Poza produktami dostępnymi w ofercie powyżej mamy dostęp do tysięcy pozycji produktowych, dobierzemy produkt, doradzimy użytkowanie, przygotujemy dobrą ofertę ;)

Numery telefonów i adres mailowy znajdziesz na pasku u góry strony.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się