TE-CH
Produkty (naciśnij przycisk '+' poniżej, aby filtrować listę):

Wybierając kolejne parametry kliknij "zastosuj filtr" na dole dzięki czemu zawęzisz wyniki wyszukiwania. Wybierając zbyt dużą ilość filtrów na raz wykluczysz część produktów - w tej sytuacji cofnij ostatnie wybory.

Producent
Wysyłka w
Cena
 • od
  do

"Ścierki do szyb" to kategoria, w której znajdziesz zbiór wysokiej jakości produktów przeznaczonych do czyszczenia szyb i luster. W sklepie TE-CH.pl nie brakuje różnych rodzajów ścierek, którymi skutecznie umyjesz nawet najbardziej wymagające powierzchnie.

ścierki do mycia szyb

Każda ścierka do szyb dostępna w naszym sklepie jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są delikatne dla powierzchni i jednocześnie skutecznie usuwają brud, tłuste osady i zanieczyszczenia. Dzięki temu Twoje szyby i lustra będą zawsze lśniące i czyste. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące stosowania ścierek oraz wybrania najlepszego produktu w zależności od potrzeb. 

Jakie ścierki do mycia szyb sprawdzają się najlepiej?

Najlepsza ścierka do szyb to taka, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wśród nich na uwagę zasługuje mikrofibra, którą wybiera coraz większa ilość konsumentów. Jest to materiał, który jest bardzo delikatny dla powierzchni, a jednocześnie skutecznie usuwa brud, tłuste osady i zanieczyszczenia takie jak smog i inne zabrudzenia od zewnętrznej strony okna. To właśnie one są najtrudniejsze do usunięcia i wymagają najwięcej pracy.

Ścierki z mikrofibry są miękkie, delikatne i nie pozostawiają smug ani rys na powierzchniach. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów, takich jak bawełna, ścierki z mikrofibry nie zostawiają włókien na powierzchni, co jest szczególnie ważne przy czyszczeniu szklanych powierzchni.


Należy pamiętać, że niezależnie od rodzaju ścierki do szyb, ważne jest, aby była ona czysta i sucha. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pozostawienia smug lub rys na powierzchni.

Jak używać ściereczki z mikrofibry do szyb?

Zastanawiasz się jak myć okna mikrofibrą? Jeśli chcesz, aby Twoja ścierka do szyb była maksymalnie skuteczna, warto przestrzegać kilku zasad podczas mycia zarówno szyb, jak i luster. Poniżej krótka instrukcja:

 1. Przygotuj ścierkę i środki czystości - upewnij się, że ścierka jest czysta i sucha przed użyciem. Jeśli jest nowa, zaleca się ją przepłukać w ciepłej wodzie przed pierwszym użyciem.
 2. Spryskaj powierzchnię szyby lub lustra - możesz użyć wody z octem lub specjalnego środka do mycia szyb.
 3. Wycieraj powierzchnię - używając ścierki z mikrofibry, wycieraj powierzchnię szyby za pomocą prostych i równomiernych ruchów. Zaleca się  na początku myć w pionie, a na końcu w poziomie. 
 4. Obróć ścierkę lub wymień - kiedy zauważysz, że ścierka do szyb jest już mocno zabrudzona, obróć ją na drugą stronę lub wymień na nową. 
 5. Osusz powierzchnię - po wyczyszczeniu powierzchni szyby, użyj drugiej, sucha ściereczki z mikrofibry, aby dokładnie osuszyć powierzchnię i pozbyć się wszelkich pozostałości wody.
 6. Namocz ścierkę - ściereczkę z mikrofibry należy umyć w ciepłej wodzie z mydłem i dobrze wypłukać, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i pozostałości środków czyszczących. 

Stosowanie ściereczek z mikrofibry do mycia szyb pozwoli na szybkie i skuteczne usunięcie brudu i zanieczyszczeń z powierzchni, jednocześnie minimalizując ilość środków czyszczących i wody potrzebnych do skutecznego umycia szyby lub lustra.

Ścierka do szyb - czy kolor ma znaczenie?

Kolor ścierki do szyb może mieć znaczenie, ale wszystko zależy od producenta i przeznaczenia danej ścierki. Niektórzy producenci stosują różne kolory, aby odróżnić różne rodzaje ścierek, na przykład jedne są dedykowane do mycia okien, a inne do czyszczenia luster.

W przypadku ścierek z mikrofibry, kolor zwykle nie ma znaczenia dla efektywności jej działania. Mikrofibra jest materiałem, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni bez pozostawiania smug lub rys, niezależnie od koloru.

Mimo to niektórzy producenci stosują kolorowe ścierki z mikrofibry, aby ułatwić użytkownikom identyfikację i odróżnienie ścierek przeznaczonych do różnych zastosowań. Na przykład, zielone ściereczki mogą być przeznaczone do mycia łazienki, a niebieskie do mycia kuchni.

Kolor ścierki do szyb może mieć więc znaczenie w przypadku niektórych producentów i zastosowań, ale nie wpływa to na efektywność samego produktu, zwłaszcza jeśli chodzi o ściereczki z mikrofibry. Kolory mogą Ci pomóc zachować odpowiednią higienę sprzątania, aby nie mylić ze sobą np. ściereczki do szyb ze ścierką do wycierania kurzu. 

Ścierka do mycia szyb i luster - jak wybrać odpowiednią?

Aby wybrać odpowiednią ściereczkę do mycia szyb i luster, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Materiał - najlepsze ściereczki do mycia szyb i luster wykonane są z mikrofibry lub innego materiału, który jest delikatny dla powierzchni, a jednocześnie skutecznie usuwa brud i zanieczyszczenia. Mikrofibra jest dobrym wyborem, ponieważ jest miękka, delikatna i nie pozostawia smug ani rys na powierzchni.
 • Rozmiar - ważne jest, aby wybrać ściereczkę o odpowiednim rozmiarze, aby ułatwić czyszczenie i uniknąć narażania rąk na zbyt dużą ilość środków czyszczących. Małe ściereczki są wygodne do mycia mniejszych powierzchni, takich jak lustro w łazience, podczas gdy większe ściereczki są bardziej odpowiednie do mycia większych powierzchni, takich jak drzwi balkonowe czy okna,
 • Grubość - grubsze ściereczki z mikrofibry są bardziej wytrzymałe i skuteczniejsze w usuwaniu trudnych plam i zabrudzeń. Jednak grubszy materiał może być mniej delikatny, więc zaleca się stosować cieńsze, zwłaszcza do delikatnych powierzchni,
 • Wskazówki producenta - ważne jest, aby zawsze sprawdzić wskazówki producenta dotyczące użytkowania i pielęgnacji ścierek. Należy upewnić się, że ściereczki są odpowiednie do stosowanych środków czyszczących oraz, czy można je prać w pralce.

Przy wyborze odpowiedniej ściereczki do mycia szyb i luster warto więc zwrócić uwagę na materiał, rozmiar, grubość i wskazówki producenta, aby uzyskać najlepsze efekty czyszczenia i uniknąć uszkodzenia powierzchni.

Ścierka do szyb - dlaczego warto kupić na TE-CH.pl?

TE-CH.pl to przede wszystkim wysoka jakość produktów. Wszystkie ścierki do szyb w naszym, sklepie są sprawdzone i wykonane z materiałów delikatnych dla powierzchni. Jednocześnie skutecznie usuwają one brud i wszelkie zanieczyszczenia. Możesz być pewien, że zakupione u nas ściereczki będą skuteczne i trwałe.

Kolejną zaletą jest szeroki wybór - w ofercie sklepu TE-CH.pl znajdziesz różne rodzaje ścierek do szyb i z łatwością znajdziesz produkty, które spełnią Twoje potrzeby i oczekiwania. TE-CH.pl to też konkurencyjne ceny - możesz kupić wysokiej jakości ścierki do szyb w atrakcyjnej cenie.

 

Gwarantujemy szybką dostawę i zawsze staramy się sprostać wymaganiom naszych Klientów. Kupując ścierki do szyb i inne środki na TE-CH.pl, masz pewność, że otrzymasz wysokiej jakości produkty w konkurencyjnej cenie.

TE-CH.pl - co warto o nas wiedzieć?

Ścierka do szyb i środki czystości to nie koniec naszej oferty. TE-CH.pl to doświadczona hurtownia zajmująca się sprzedażą produktów technicznych oraz chemii na terenie całego kraju. Cały nasz asortyment spełnia najwyższe standardy jakości. 

Mamy wieloletnie doświadczenie i potrafimy spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy też profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiednich rozwiązań, dzięki czemu klienci mogą dokonać świadomego wyboru.

TE-CH.pl gwarantuje maksymalnie szybki czas dostawy zamówionych towarów. Dokładamy wszelkich starań, aby przesyłki zawsze docierały na czas. Mamy też stacjonarny sklep w Legnicy, w którym można odebrać swoją przesyłkę lub poprosić o radę. 

Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu - dla stałych Klientów mamy rabaty i specjalne promocje. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

Jeśli nie widzisz tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami. Poza produktami dostępnymi w ofercie powyżej mamy dostęp do tysięcy pozycji produktowych, dobierzemy produkt, doradzimy użytkowanie, przygotujemy dobrą ofertę ;)

Numery telefonów i adres mailowy znajdziesz na pasku u góry strony.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się