TE-CH
Produkty (naciśnij przycisk '+' poniżej, aby filtrować listę):

Wybierając kolejne parametry kliknij "zastosuj filtr" na dole dzięki czemu zawęzisz wyniki wyszukiwania. Wybierając zbyt dużą ilość filtrów na raz wykluczysz część produktów - w tej sytuacji cofnij ostatnie wybory.

Wysyłka w
Cena
  • od
    do

W sklepie TE-CH.pl znajdziesz bogatą ofertę tarcz do metalu, dedykowanych do cięcia różnych materiałów takich jak stal, inox czy aluminium. Kupisz u nas wyłącznie tarcze do metalu najwyższej jakości, które zostały sprawdzone przez profesjonalistów i docenione przez naszych klientów. W asortymencie mamy między innymi tarcze do metalu 125, tarcze do metalu 230, a także tarcze do metalu do ukośnicy, dzięki czemu bez trudu dobierzesz odpowiedni produkt do danego zastosowania.

Tarcze do metalu - stali, inox, aluminium

Tarcze do cięcia metalu — rozmiary dostępne w sklepie TE-CH.pl

W naszej ofercie dostępne są tarcze do metalu o różnych rozmiarach. Przy wyborze należy uwzględnić rodzaj używanego narzędzia oraz surowiec, który chcesz przeciąć. 

Szczególnie popularne są tarcze do metalu 210 mm, ale nasi klienci często decydują się również na takie produkty jak:

  • tarcza do metalu 350, 
  • tarcza do metalu 255
  • tarcza do metalu 180. 

Wymienione produkty powinny się sprawdzić zarówno w przypadku pracy na większych, jak i mniejszych powierzchniach. Profesjonalne tarcze do cięcia metalu kupisz również w wersji przeznaczonej do miniszlifierki, co pozwala na precyzyjne cięcie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Jaka tarcza do metalu?

Grubość tarczy do cięcia metalu jest ważnym parametrem, ponieważ odpowiednio dobrana może pozwolić nie tylko na cięcie, ale i szlifowanie metalu. Cienka tarcza do metalu sprawdzi się wyłącznie do cięcia — są to produkty o grubości od 0,8 mm do 3 mm. W przypadku tych modeli próba ich użycia do szlifowania może doprowadzić do uszkodzenia tarczy oraz niesatysfakcjonujących rezultatów szlifowania.

Tarcza do szlifowania metalu powinna mieć grubość minimum 6 mm i być wzmocniona, aby wytrzymać duże obciążenia. Co więcej, tarcze te często zawierają dodatkowy materiał ścierny, który zwiększa ich precyzję. Tarcze o mniejszej grubości wymagają ostrożniejszego traktowania. Unikaj gwałtownych ruchów i nie przyciskaj tarczy zbyt mocno. Dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy prowadzić ją delikatnie. Grubsze tarcze są zazwyczaj stosowane w specjalnych przypadkach, na przykład do tworzenia odpowiedniego rowka dla przetopu lub wtopu ze względu na większą wytrzymałość i zdolność do wytrzymania większych obciążeń. 

W ofercie TE-CH.pl znajdziesz cienkie tarcze do metalu, które cechują się wysoką precyzją i mniejszym oporem podczas cięcia oraz grubsze, bardziej wytrzymałe. Mamy też tarcze do stali nierdzewnej, które dedykowane są do cięcia różnych gatunków stali, zarówno tych bardziej miękkich, jak i twardych.

W naszym asortymencie znajdziesz produkty o różnych rozmiarach, do różnych zastosowań. Dostępna jest między innymi: 

  • Tarcza do metalu duża, 
  • tarcza INOX 125,
  • tarcza do aluminium. 

Tarcza INOX — do czego służy? 

Skrót INOX pochodzi z francuskiego słowa inoxydable, oznaczającego "nierdzewny" lub "nieutleniający się". Stal nierdzewna, wbrew jej nazwie może łatwo ulec korozji przy niewłaściwej obróbce. Usunięcie jej jest bardzo trudne albo niemożliwe, dlatego właśnie powstały tarcze do INOX.

W czasie cięcia lub szlifowania metalu za pomocą szlifierki ponad 80% energii jest wydzielane w formie ciepła. Powoduje to, że temperatura w miejscu kontaktu tarczy i stali może osiągnąć nawet 900-1300 stopni Celsjusza. Przy wysokiej temperaturze i dostępie tlenu, stal może reagować chemicznie z materiałem, z którego wykonana jest tarcza. Odpowiada za to tlenek glinu — korund.

Korund w zwykłych tarczach do cięcia metalu nigdy nie jest czysty i zawiera do 5% różnych domieszek, takich jak związki tytanu, siarki, chloru czy żelaza. Obecność jonów chlorkowych może prowadzić do szybkiego niszczenia warstwy pasywacji i ułatwiać tzw. korozję wżerową. Inne związki niemetaliczne, takie jak siarczki, mogą tworzyć tzw. wtrącenia, które znacząco osłabiają warstwę pasywną i stanowią zalążek ogniw korozji. Korozja wżerowa wywołana chlorkami ma postępuje bardzo szybko i może przyspieszać z upływem czasu. Tarcze do metalu INOX wykonane są z korundu, który nie zawiera związków siarki ani chloru, dzięki czemu nie zanieczyszczają stali podczas cięcia lub szlifowania.

Pozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest tarcza do cięcia stali nierdzewnej OPTIMUM. To produkt o najwyższych parametrach i wyjątkowej jakości, który radzi sobie nawet z trudnymi wyzwaniami.

Tarcza do cięcia aluminium — dostępne rozmiary

Dla klientów poszukujących tarcz do cięcia aluminium polecamy tarczę korundową 125 × 1 mm. To, jaka grubość tarczy do cięcia metalu będzie odpowiednia zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju obrabianego materiału. Warto jednak pamiętać, że cienkie tarcze zapewniają większą precyzję i mniejszy opór podczas cięcia. Nie nadają się jednak do materiałów bardzo twardych.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi tarcze do aluminium 125 i 230 mm, które są doskonale przystosowane do cięcia tego lekkiego, ale wytrzymałego materiału. 

Są one dostępne również w wersji do szlifierki kątowej i ukośnicy, co pozwala na jeszcze większą elastyczność podczas pracy. Stale powiększamy swoją ofertę i dodajemy nowe rozmiary i grubości produktów, abyś mógł łatwiej dobrać model w zależności od zastosowania.

Dlaczego warto kupować w sklepie TE-CH.pl?

Oferujemy szeroki wybór tarcz do metalu, inox i aluminium, dzięki czemu każdy klient znajdzie w naszym asortymencie idealne narzędzie do swoich potrzeb. W TE-CH.pl stawiamy na jakość, niezawodność i wydajność, dlatego dostępne tarcze spełniają najwyższe standardy i gwarantują doskonałe rezultaty pracy. Nasza oferta skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, którzy potrzebują niezawodnych i trwałych tarcz do cięcia metalu, stali czy aluminium.

Zakup odpowiedniej tarczy do metalu to inwestycja, która przekłada się na efektywność pracy, a także na bezpieczeństwo użytkowania. W naszym sklepie dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Ci tylko najlepsze produkty, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Warto pamiętać, że odpowiednie dobranie tarczy do rodzaju materiału, jak również jej wymiarów i grubości, ma kluczowe znaczenie dla jakości cięcia i komfortu pracy. Dlatego też staramy się wciąż poszerzać naszą ofertę o kolejne produkty. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru odpowiednich tarcz do metalu, które umożliwią precyzyjne, szybkie i bezpieczne cięcie różnych materiałów. Nasz zespół ekspertów jest również do Twojej dyspozycji, aby pomóc w wyborze odpowiednich tarcz dla konkretnych zastosowań. W przypadku pytań, czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji oraz pomożemy w wyborze tarczy.

W TE-CH.pl możesz liczyć na promocje i atrakcyjne ceny, co sprawia, że zakup profesjonalnych tarcz do cięcia metalu, nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Wierzymy, że wysoka jakość produktów oraz konkurencyjne ceny to klucz do zadowolenia naszych klientów. 

Mogą Cię zainteresować także:

Jeśli nie widzisz tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami. Poza produktami dostępnymi w ofercie powyżej mamy dostęp do tysięcy pozycji produktowych, dobierzemy produkt, doradzimy użytkowanie, przygotujemy dobrą ofertę ;)

Numery telefonów i adres mailowy znajdziesz na pasku u góry strony.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się