TE-CH
Produkty (naciśnij przycisk '+' poniżej, aby filtrować listę):

Wybierając kolejne parametry kliknij "zastosuj filtr" na dole dzięki czemu zawęzisz wyniki wyszukiwania. Wybierając zbyt dużą ilość filtrów na raz wykluczysz część produktów - w tej sytuacji cofnij ostatnie wybory.

Cena
 • od
  do

Kategoria “tarcze do szlifowania listkowe i lamelowe” w sklepie TE-CH.pl obejmuje szeroki asortyment narzędzi, które są niezbędne do realizowania różnych zadań w warsztatach i budownictwie. Tarcze do szlifowania zostały zaprojektowane do pracy z różnymi materiałami, np. kamieniem, betonem, gresem, drewnem, metalem czy płytkami ceramicznymi.

Tarcze do szlifowania, listkowe, lamelowe

W naszej ofercie znajdziesz produkty różniące się rozmiarem, rodzajem ścierniwa oraz konstrukcją. Wśród nich warto wyróżnić takie pozycje, jak:

 • tarcza do szlifowania betonu 230,
 • tarcza do szlifowania betonu 125, 
 • tarcza do szlifowania spawów, 
 • tarcze do szlifowania metalu 125,
 • tarcza do szlifowania drewna do szlifierki kątowej, 
 • tarcza do szlifowania drewna na rzep.

Na tym jednak nie kończy się nasza oferta — w tej kategorii zaopatrzysz się w inne pozycje przeznaczone do różnych zastosowań. Wciąż poszerzamy naszą ofertę, aby każdy Klient mógł znaleźć coś dla siebie.

Jaka tarcza do szlifowania kamienia?

Tarcza do szlifowania kamienia sprawdzi się do obróbki różnego rodzaju tego naturalnego surowca. Tarcza diamentowa z dodatkowymi otworami wentylacyjnymi umożliwia sprawniejsze usuwanie pyłu oraz lepsze chłodzenie diamentu, co przekłada się na dłuższą żywotność narzędzia. Zredukowana masa tarczy sprawia, że obciążenie szlifierki jest mniejsze, co ułatwia manipulację narzędziem i zmniejsza ryzyko uszkodzeń maszyny.

Tarcza diamentowa jest produkowana jako narzędzie uniwersalne, które może być stosowane w szerokim zakresie prac. Frez diamentowy jest doskonały do szlifowania, wyrównywania czy frezowania różnych materiałów, takich jak beton, kamień, lastryko, wylewki, podłogi, cegły czy pustaki, przy wykorzystaniu szlifierki kątowej.

Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać? 

Tarcza do szlifowania betonu, dostępna jest między innymi w rozmiarach 230 mm i 125 mm. Jest niezastąpionym narzędziem podczas szlifowania i obróbki powierzchni betonowych, ale nie tylko. 

Biorąc pod uwagę rodzaj użytych ziaren ściernych, można wymienić kilka popularnych tarcz diamentowych. Są to narzędzia, które doskonale radzą sobie z różnorodnymi materiałami, takimi jak beton, kamień, żelbet, cegła, ceramika, gres, granit czy marmur. Tarcza diamentowa zawiera w swojej strukturze diament, a także otwory chłodzące, które zwiększają żywotność i wydajność całego urządzenia.

Tarcze do szlifowania betonu cieszą się dużym uznaniem, a najlepsze recenzje zbierają produkty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Klimas. Wybierając tarczę do szlifowania betonu, warto zwrócić uwagę na rodzaje, ceny oraz  opinie innych klientów. 

Tarcze do betonu można podzielić również ze względu na segmenty. Wyróżniamy tarcze jedno- i dwusegmentowe. Dodatkowo, segmenty tarcz mają różne kształty. Najczęściej spotykaną formą są modele z prostymi segmentami rozmieszczonymi na obwodzie tarczy. Niemniej jednak, dostępne są także segmenty w kształcie liter S, U, V, a także trójkątów.

Tarcza do szlifowania gresu w sklepie TE-CH.pl

Tarcza do szlifowania gresu powinna być przede wszystkim wytrzymała. Płytki gresowe wyróżniają się znaczną twardością, co sprawia, że do ich obróbki niezbędne są specjalistyczne tarcze - w tym przypadku tarcze diamentowe. Akcesoria te doskonale radzą sobie zarówno z cięciem, jak i szlifowaniem gresu. Należy jednak pamiętać, że tarcze stosowane do szlifowania powinny mieć grubość co najmniej dwa razy większą niż tarcze przeznaczone do cięcia, których grubość zazwyczaj nie przekracza 3 mm. Oznacza to, że tarcza do szlifowania gresu powinna mieć grubość minimum 6 mm. Nieprzestrzeganie tej zasady może prowadzić do uszkodzenia tarczy i co za tym idzie, konieczności wymiany na nową.

Tarcza do szlifowania drewna do szlifierki kątowej i na rzep

Aby możliwe było szlifowanie drewna przy pomocy szlifierki kątowej, musisz dobrać do niej odpowiednie tarcze do szlifowania. Dzięki temu masz szansę na wyeliminowanie ryzyka zniszczenia obrabianego materiału. Możesz do tego celu użyć:

 • tarczy lamelowej (listkowej) dedykowanej do drewna,
 • specjalnego dysku rotoszlif, do którego przymocujesz odpowiednie krążki ścierne na rzep wykonane z papieru ściernego;
 • dysku fibrowego, który montuje się do szlifierki kątowej poprzez specjalną podkładkę pod fibrę.

Tarcza do szlifowania drewna na rzep jest wyposażona w zabezpieczenie z wielowarstwowej tkaniny welurowej na odwrocie podkładu. W zależności od zastosowania, może być to podkład z papieru, folii, siatki nylonowej (siatka ścierna) lub bawełnianej tkaniny. Ziarno ścierniwa znajduje się na przedniej części podkładu - odpowiedni jego rodzaj warto jest dobrać do konkretnego zastosowania. 

Z kolei do szlifierki kątowej najczęściej wybiera się tarcze lamelowe lub krążki ściernice fibrowe. Krążki na rzep natomiast najlepiej sprawdzą się w przypadku pracy na stosunkowo gładkich powierzchniach.

Główną zaletą produktu z warstwami welurowymi jest łatwość i szybkość wymiany ściernic na tarczy wsporczej z mocowaniem na rzep, na przykład gdy następuje zmiana detalu lub materiału do obróbki.

Tarcza do szlifowania metalu i spawów

Tarcza do szlifowania metalu to obowiązkowe narzędzie w każdym warsztacie, gdzie obrabia się różne gatunki metalu. Doskonale sprawdzają się podczas szlifowania i polerowania metalowych powierzchni oraz usuwania spawów. 

W przypadku szlifowania stali i stali nierdzewnej zaleca się wybór tarczy o średnicy nie większej niż 200 mm. Warto jednak pamiętać, że tarcza nie może być zbyt mała, ponieważ podczas szlifowania używamy jej bocznej powierzchni. Grubość tarczy również nie jest bez znaczenia. Tarcze o grubości do około 3 mm są przeznaczone wyłącznie do cięcia, ponieważ ich konstrukcja może nie wytrzymać naprężeń występujących podczas szlifowania. Najbardziej komfortowo pracuje się z tarczą o grubości co najmniej 6 mm.

Tarcze do szlifowania płytek ceramicznych, gładzi 

Tarcza do szlifowania płytek umożliwia precyzyjne szlifowanie krawędzi różnego rodzaju płytek ceramicznych, co jest kluczowe przy pracach wykończeniowych. W tym wypadku także sprawdzi się tarcza diamentowa o odpowiedniej grubości - należy ją dobrać do twardości płytki.

Z kolei tarcza do szlifowania gładzi to specjalistyczne narzędzie przeznaczone do obróbki zarówno gładzi gipsowych, jak i tynków oraz innych powierzchni ścian. Jej głównym zadaniem jest wygładzenie powierzchni oraz usuwanie nierówności i zacieków.

Do czego jest tarcza listkowa?

Tarcze listkowe, nazywane są również tarczami lamelowymi. Najczęściej produkuje się je z materiałów o podobnym stopniu twardości, takich jak węglik krzemu czy elektrokorund. Najbardziej wytrzymałe tarcze lamelowe są zrobione z korundu cyrkonowego, szczególnie przydatne przy obróbce materiałów ciągliwych, takich jak na przykład stal nierdzewna.

Tarcza listkowa jest przydatna w różnych zastosowaniach warsztatowych. Można jej użyć do czyszczenia powierzchni z resztek starej farby czy rdzy, przygotowując podłoże do malowania. Jest również świetna do obróbki spawów, wygładzając je tak, aby cała powierzchnia była jednolita i estetyczna. W zależności od konkretnego rodzaju ziarna, tarcza listkowa może służyć do obróbki powierzchni wykonanych z aluminium, żeliwa, plastiku oraz różnych rodzajów stali – od węglowej po nierdzewną i niskostopową.

Elastyczność produktu sprawia, że doskonale nadaje się do pracy z drewnem, ale także z innymi materiałami.

Tarcza listkowa, w naszym sklepie dostępna jest między innymi w rozmiarach 125 mm i 230 mm. 

Zapraszamy do skorzystania z oferty TE-CH.pl

W ofercie sklepu TE-CH.pl znajdziesz bogaty wybór tarcz do szlifowania lamelkowych (listkowych), które pozwolą Ci na precyzyjną i efektywną pracę z różnymi materiałami. Dzięki różnym rozmiarom i typom tarcz możesz być pewien, że znajdziesz narzędzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Bez względu na to, czy pracujesz z kamieniem, betonem, gresem, drewnem, metalu czy płytkami, wszystkie nasze tarcze zapewnią Ci doskonałe rezultaty szlifowania oraz długotrwałe i bezpieczne użytkowanie.

Sprawdź nasze produkty z kategorii:

Jeśli nie widzisz tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami. Poza produktami dostępnymi w ofercie powyżej mamy dostęp do tysięcy pozycji produktowych, dobierzemy produkt, doradzimy użytkowanie, przygotujemy dobrą ofertę ;)

Numery telefonów i adres mailowy znajdziesz na pasku u góry strony.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się