JAK ODETKAĆ/ UDROŻNIĆ BARDZO ZAPCHANY ODPŁYW?
JAK ODETKAĆ/ UDROŻNIĆ BARDZO ZAPCHANY ODPŁYW?

Z pewnością każdy prędzej czy później spotyka się z problemem zapchanych odpływów - umywalek, toalety, prysznica.

Niniejszy problem nie jest o tyle dokuczliwy, o ile kanalizacja w mieszkaniu, domu, firmie działa poprawnie i jest okresowo udrażniana przy pomocy odpowiednich środków. Co jednak zrobić, jeśli z dnia na dzień woda spływa wolniej, aż w końcu przestaje, lub co gorsza do odpływu wpadnie coś, co nie ma prawa się w nim rozpuścić, lub zmieścić i popłynąć dalej?

W zależności od tego, jakiego rodzaju zanieczyszczenia zalegają w odpływie stosuje się jedno z 2 podejść do tematu, przy czym całkowicie pomijamy tutaj cały czas popularne rozwiązanie w postaci granulek, użycie których może pogorszyć sytuację tworząc twardą zgorzel z przepracowanych granulek.

Pamiętaj, że przy każdym użyciu silnie skoncentrowanej, profesjonalnej chemii należy mieć prze sobie odpowiedni zestaw bezpieczeństwa w postaci rękawic, okularów i w miarę możliwości kombinezony ochronnego, a w przypadku jego braku odzież zakrywającą wrażliwe części ciała (w przypadku środków do udrażniania praktycznie cała skóra jest narażona w razie kontaktu ze środkiem).


 Każdy środek ma instrukcję stosowania (na etykiecie, w karcie technicznej), należy zapoznać się także z kartą charakterystyki i przestrzegać bezwzględnie obostrzeń dotyczących stosowania środka. Środków do udrażniania nigdy nie mieszamy z inną       chemią, nie robimy mixów, własnych mieszanin. Stosujemy się literalnie do instrukcji.

 Jeśli w odpływie zalegają normalne zanieczyszczenia, które powinny ulec rozpuszczeniu w wyniku działania silnie zasadowej     chemii, rozwiązaniem sytuacji będzie tutaj mocno zasadowy środek DRAIN OPENER o PH równym 14. Jest to preparat   rozpuszczający zanieczyszczenia organiczne (tłuszcze, białka), czyli wszystko to co normalnie zalega w kanalizacji. Dodatkowo   jako środek zasadowy nie generuje nadmiaru ciepła, nie wchodzi w reakcję z żeliwem, kamieniem itd.

 W 80% przypadków zastosowanie mocno zasadowej, gęstej i skoncentrowanej chemii powinno udrożnić Twój odpływ.

Jeśli jednak w rurach zalega już pozostałość po nieudanej próbie udrożnienia ich przy pomocy granulek (zgorzel, przypominająca   kamień), wpadło do toalety Ci coś co tam nie powinno się znaleźć (niedopałki, zapałki, tampony, pampers, chusteczki   nawilżane... czy coś innego), być może będzie konieczne zastosowanie środka opartego na kwasie - HYDRAULIKA. W tym   przypadku siła, szybkość i skuteczność działania robią spektakularne wrażenie, jednak pamiętać należy o tym, że przy reakcji z   kwasem, zanieczyszczenia wytwarzają ciepło, kwas trawi praktycznie wszystko łącznie ze starymi żeliwnymi rurami, a jeśli Twoja   muszla klozetowa ma rysę i środek zostanie zamiast w rurach np w niej lub w umywalce- może je uszkodzić. Z tym płynem nie   ma żartów. Jeśli jednak nie pomaga nic innego i alternatywą jest kosztowna wizyta hydraulika w stroju fachowca, który od drzwi   poinformuje Cię, że tak ciężkiego przypadku jak Twoja łazienka to on dawno nie widział, prawdopodobnie HYDRAULIK w płynie  jest tym czego szukasz.

 

 

DRAIN OPENER zasadowy płyn do udrażniania (kliknij)

HYDRAULIK kwasowy płyn do udrażniania (kliknij)

 

Poniżej kilka zdjęć z testów HYDRAULIKA, udostępnionych przez producenta - Normatek: 

 

Chcesz zobaczyć gdzie realizowane są Twoje zamówienia?
Zobacz jak wygląda nasza hurtownia (kliknij)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl